Zde→prosím o hlásky pro Sofie,kdo dá hlasek stačí napsat na blog a oplatím!
Zde→můj druhý blog
Zde→spřáteluju
Zde→reklamy
Kopíruj jen s mou ikonkou→

O psech

Americký kokršpaněl

3. července 2011 v 15:25

Americký kokršpaněl

Historie:
Je to nejmladší potomek rodiny kokršpanělů. Pochází z anglického kokršpaněla, kterého vyšlechtili chovatelé v Anglii, v Americe si chovatelé vyšlechtili svůj vlastní typ, který se dnes od původního kokršpaněla výrazně odlišuje. Zvláštní na tom je, že přikřížení jiných plemen nebylo nutné.


Akita inu

3. července 2011 v 15:22

Akita inu

V japonštině znamenají slova "inu" a "ken" pes. Akita inu je tedy pes z okresu Akita. V Japonsku se také nazývá "šiši inu", což se dá přeložit jako "velký pes". Přípony inu a ken se dnes často opomíjejí a lidé se omezují na označení akita. Japonský archeolog Dr. H. Saito nalezl při vykopávkách na neolitických nalezištích kosti asi 300 psů, které se dochovaly asi z roku 5000 př. n. l. Psi měli kohoutkovou výšku od 36,8 do 49,5 cm, pouze v severozápadní části psi dosahovali výšky kolem 55 cm, což zřejmě byli předci dnešních akit. Pomáhali svým pánům lovit při jejich životě kočovníků. Ze 2. století před Kristem se v Japonsku vyráběly figurky psů jako pohřební dary, kostelní zvony s reliéfy zobrazujícími tyto psí společníky. Psi mají vztyčené uši, silnou špičatou mordu a zatočený ocas na hřbetech. Jedná se o prapředka dnešních japonských plemen, jenž se nazývá Nippon inu. Psi byli samozřejmě menšího vzrůstu než dnešní akity, poněvadž při drsných klimatických podmínkách a nedostatečném množství potravy by takto velcí psi nemohli přežít.


Afgánský chrt

3. července 2011 v 15:19

Afgánský chrt

Historie:
Toto elegantní starobylé plemeno pochází jak napovídá název z území Afgánistánu. Podle pověsti si jej Noe vzal s sebou na svou archu při potopě světa. Tento chrt je znám již celá staletí. Jeho předci, kteří byli zřejmě předci například chrtů jako je saluki si přivykli drsnému klimatu Íránu a Afgánistánu. Reakcí na toto podnebí byl dlouhý hustý kožich a tělo uzpůsobené rychlému běhu. Díky všem těmto vlastnostem byl tento chrt využíván k lovu leopardů, vlků či šakalů. Postupem času se afgánský chrt či jeho příbuzní dostali do Evropy. Zde byli výsadně majetkem vysoce postavených šlechticů. Stali se symboly vysokého společenského postavení.

Aby si pes zvykl

28. května 2011 v 14:30 | Kessi
Aby si pes zvykl
Každý pes nebo štěně se v novém prostředí bude zpočátku cítit nesvůj a záleží jen na vás,aby cítil,že je o něj zájem,že je chtěný a že o něj máte starost. Nesnažte se ho hned první den učit nějaké psí kousky a nenuťte ho do věcí,které nechce dělat. Představte ho celé rodině,ukažte mu celý dům,ať se cítí jako člen rodiny.

Plemena a tak dále

16. května 2011 v 19:27 | Soffie
V podtatě jsou dva druhy psů - čisté rasy a voříšci.Každé plemeno má svůj osobitý charakter.Další faktory,které musíte vzít v úvahu,jsou temperament,velikost a typ srsti.U některých plemen se vyskytuje hyperaktivita nebo sklon k uštěkanosti,což by vám pak mohlo způsobit problémy.

Není jeden jako druhý

16. května 2011 v 19:09 | Soffie
Při koupi psa nebo štěněte je důležité,abyste znali jednotlivá psí plemena a byli schopni si vybrat plemeno, které je nejvhodnější právě pro vás a vaši rodinu.

Projevte mu svoji náklonost

5. května 2011 v 20:00 | Sofie
Projevte mu svoji náklonost
Převzetím psa nebo štěněte za něj nesetezodpovědnost.Musíte se o něj postarat jako o dítě.Zdraví vašeho psa nebo štěněte závisí pouze na vás.S pomocí svojí rodiny mu musíte zajistit potřebnou stravu a výživu.Také si musíte udělat čas na procházky,aby se mohl vyvenčit a abyste mu tak zajistili dostatek potřebnéhopohybu.Zároveň ho musíte naučit určitým návykům,aby neobtěžoval ostatní členy rodiny a z bytu neudělal kůlničku na dříví.

S trochu lásky a mazlení se z vašeho psa stane spokojený člen vaší rodiny!


Psáno→mnou (Sofie)

Láska ke psům

29. dubna 2011 v 12:51

Láska ke psům

V České republice má nějaké domácí zvíře nadpoloviční většina lidí. Podle průzkumů Češi chovají milion psů a stejný počet koček.

Proč studovat rodokmen?

29. dubna 2011 v 12:47

Proč studovat rodokmen?

S ohledem na zdraví a vlastnosti se může koupě štěněte stát téměř sázkou do loterie. Bude zdravé? Bude mít požadované vlastnosti? To se týká samozřejmě hlavně kříženců a psů bez průkazu původu. Ale ani chov psů s PP není vždy zárukou kvality…

zlatý retriever info

11. dubna 2011 v 16:56

Zlatý retrívr

(Golden Retriever)Zlatý retrívr - Plemena psů, psí plemena - Zlatý retrívr

Povaha plemene

Zlatý retrívr je přátelský, mírný, přítulný, důvěřivý, v neposlední řadě poslušný. Je inteligentní a má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Má schopnost získat si srdce lidí, velice trpělivý je k dětem.
 
 

Reklama