Zde→prosím o hlásky pro Sofie,kdo dá hlasek stačí napsat na blog a oplatím!
Zde→můj druhý blog
Zde→spřáteluju
Zde→reklamy
Kopíruj jen s mou ikonkou→

Afgánský chrt

3. července 2011 v 15:19 |  O psech

Afgánský chrt

Historie:
Toto elegantní starobylé plemeno pochází jak napovídá název z území Afgánistánu. Podle pověsti si jej Noe vzal s sebou na svou archu při potopě světa. Tento chrt je znám již celá staletí. Jeho předci, kteří byli zřejmě předci například chrtů jako je saluki si přivykli drsnému klimatu Íránu a Afgánistánu. Reakcí na toto podnebí byl dlouhý hustý kožich a tělo uzpůsobené rychlému běhu. Díky všem těmto vlastnostem byl tento chrt využíván k lovu leopardů, vlků či šakalů. Postupem času se afgánský chrt či jeho příbuzní dostali do Evropy. Zde byli výsadně majetkem vysoce postavených šlechticů. Stali se symboly vysokého společenského postavení.

Využití a povaha:

Je to elegantní, snad jedno z nejelegantnějších plemen světa. Jeho krása vyniká nejlépe ve výstavních kruzích. Stává se oblíbeným výstavním psem, který Vám svým pohybem a elegancí zatají dech. Jeho chrtí povaha je typická. Je mírně odtažitý a nedůvěřivý k cizím lidem. V žádném případě není agresivní či snad bázlivý. Je inteligentní a rychlý. Afgánského chrta můžeme potkat i v roli závodníka na chrtích dostizích či jako společníka.
Vzhled:
Jedná se velké dlouhosrsté plemeno. Ideální výška je pro psy 68-74 cm, pro feny 63-69 cm. Srst je dlouhá a jemná. Krátká srst se vyskytuje v obličejové části. Zbarvení je velmi rozmanité a povolena jsou všechna zbarvení. Ocas je málo osrstěný a nízko nasazený. Hlava je úzká a je nesena hrdě. Jeho vzhled budí dojem elegance rychlosti a orientálnosti.
Péče:
Maximální péče se musí věnovat úpravě dlouhé srsti. Je nutné ji každý den kartáčovat jinak ztratí svůj lesk. Kvalitní krmivo samozřejmě také přispívá ke kvalitě srsti a není proto dobré podceňovat kvalitu krmení. Ačkoli se někdy díky dlouhé srsti může zdát, že jde o gaučového psíka opak je pravdou.Afgánský chrt vyžaduje hodně volného pohybu.
Zdroj→Zde

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbí se ti muj blog?

Ano
Ne

Komentáře

1 kajka kajka | Web | 3. července 2011 v 15:29 | Reagovat

ta srst je nádherná jako cele plemeno :-)

2 Katka Katka | Web | 5. září 2011 v 21:05 | Reagovat

Škoda, že ho nemůžu mít :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama