Zde→prosím o hlásky pro Sofie,kdo dá hlasek stačí napsat na blog a oplatím!
Zde→můj druhý blog
Zde→spřáteluju
Zde→reklamy
Kopíruj jen s mou ikonkou→

Láska ke psům

29. dubna 2011 v 12:51 |  O psech

Láska ke psům

V České republice má nějaké domácí zvíře nadpoloviční většina lidí. Podle průzkumů Češi chovají milion psů a stejný počet koček.

Nejčastějším zvířecím společníkem je pes, kterého si pořizují především lidé nad pětačtyřicet let. Psychologové to vysvětlují tím, že lidé v tomto věku své děti už většinou vychovali a chtějí se dál o někoho starat. Stejně silnou "psí skupinu" tvoří i lidé mezi osmnácti a čtyřiadvaceti lety. Pro ty je pes naopak pomocníkem při navazování kontaktů s lidmi a někdy i partnerem v osamění.
Lidé si kupují zvířata z nejrůznějších důvodů, chovají je například i ze zvyku, protože je měli už prarodiče i rodiče a život s nimi se jim líbí. Lidé z měst si psa pořizují většinou jako společníka a přítele, který s nimi sdílí domácnost, zatímco vesničané si ho přímo do domu pouštějí jen málokdy. Mají ho především jako hlídače majetku. Samozřejmě ale i na vesnici najdeme spoustu zapálených pejskařů, kteří se svými mazlíčky sdílí i postel :-)
Věděli jste, že…
…se lidem při hře s jejich mazlíčkem vylévá do těla stejné množství oxytocinu - hormonu lásky a sociálního připoutání - jako rodičům při péči o dítě? Oxytocin se vyskytuj u všech savců a je významným regulátorem sociálního chování, kde rozpouští úzkost, dovoluje zapomínat na zradu nebo zklamání z předchozích špatných zkušeností a snižuje hladinu stresu. Podle některých studií jsou lidé vlastnící zvíře navíc zdravější a častěji se usmívají než lidé, kteří psa nemají.

Láska ke psovi se může projevovat různě:
Průzkumy ukazují, že 70% pejskařů cítí potřebu podepisovat své psy na pohlednice s blahopřáním.
Je pravděpodobné, že stejné procento (možná i vyšší) milovníků psů zařazuje fotky svých psů mezi rodinné portréty.
Přes 80% majitelů psů myslí na své mazlíčky natolik, že jim ke zvláštním příležitostem - jako jsou třeba narozeniny - kupují dárky.
Někteří milovníci psů dokonce nechávají svým psům vzkazy na telefonním záznamníku, aby během jejich nepřítomnosti mohli slyšet alespoň jejich hlas.
Někteří majitelé psů dokonce uvádějí své psy v závěti jako jediné dědice. Například v USA bylo uvedeno více než milion psů coby hlavní dědicové. Jistá hraběnka zanechala svému psovi majetek ve výši 106 milionů dolarů.
Průzkumy vědců z Kansas State University ukázaly, že více než polovina majitelů psů se svými mazlíčky sdílí postel a nechá se olizovat na tvář, a že téměř polovina majitelů psů se dělí se svým čtyřnohým kamarádem i o jídlo.

Zdroj→Tady
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbí se ti muj blog?

Ano
Ne

Komentáře

1 Orion Orion | Web | 29. dubna 2011 v 12:52 | Reagovat

Nevím.
Já masky vůbec nestahuju, ale můžeš to zkoušet pořád a pořád někde hledat a nakonec určitě na něco narazíš ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama